Opublikowany w

10 powodów, by zacząć jeździć na rowerze – cz. I

część I

Wraz z nadejściem wiosny czeka nas otwarcie kolejnego sezonu rowerowego! W związku z tym postanowiliśmy wymienić kilka powodów dla których naszym zdaniem warto jeździć na rowerze. Uważasz, że o czymś zapomnieliśmy? Daj nam o tym znać na naszym fanpage’u!

  1. Szlachetne zdrowie… Lekarze polecają jazdę na rowerze osobom chorującym lub narażonym na wiele dolegliwości. Nawet krótkie (lecz regularne!) przejażdżki mogą uchronić nas przed m.in. zawałem, udarem, miażdżycą, cukrzycą i obniżyć poziom złego cholesterolu.
  2. Zbędne kilogramy Rower jest najlepszym dowodem na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym! Wycieczki jednośladem dla wielu z nas stanowią miłą odmianę, fajną i tanią rozrywkę, tymczasem… jest to również doskonały trening, w czasie którego tracimy kilogramy.
  3. Lepsza sylwetka Jazda na rowerze kształtuje całą naszą sylwetkę. Największą pracę wykonują oczywiście nogi, czego efektem jest ich wysmuklenie oraz podniesienie pośladków. Prawidłowa pozycja może sprawić, że dużo lepiej będzie prezentował się brzuch oraz ramiona. W przypadku kobiet rower może okazać się skuteczną bronią w walce z cellitem i żylakami!
  4. Ekologia W epoce wszechogarniającego smogu ten punkt wydaje nam się szczególnie istotny! Być może myślicie, że pokonanie trasy do pracy rowerem zamiast samochodem nie jest niczym szczególnym. Błąd! Każdy, nawet najmniejszy gest jest istotny i wyraża troskę o środowisko, o nasze życie i o życie przyszłych pokoleń!
  5. Oszczędność pieniędzy… Nie oszukujmy się. Rower to wydatek jednorazowy, od czasu do czasu warto oddać w ręce specjalistów, jednak cena za tę usługę ma się nijak do kosztów serwisowania auta oraz zakupu paliwa.