Gdzie na rower?

Nic nie wprawia w dobry nastrój tak, jak piękna, słoneczna pogoda i wysoka temperatura. Chcąc jak najszybciej otrząsnąć się z zimowego letargu, zamiast wylegiwać się w łóżku do południa powinniśmy zdecydować się na aktywne formy wypoczynku, np. jazdę na rowerze! Poniżej prezentujemy Wam kilka tras w okolicy Szczecina (i nie tylko)! Warto zajrzeć również na nasz facebookowy profil, gdzie jakiś czas temu pytaliśmy Was o ulubione trasy – w komentarzach padło kilka ciekawych odpowiedzi!:)

Wycieczka wokół Arkonki

Arkonka

Trasa krótka, łatwa i przyjemna, idealna dla tych, którzy boją się, że kondycyjnie nie podołają dłuższym dystansom. Wokół pełno drzew, pod nogami gładka nawierzchnia, przy wejściu na kąpielisko lokal w którym można kupić lody lub zimny napój. Dla wielu minusem może być tłok, który panuje na ścieżce w letnie popołudnia i weekendy, oprócz rowerzystów można spotkać na niej spacerowiczów, biegaczy i rolkarzy.

Rajd wokół Głębokiego

Glebokie

Kolejna niezbyt długa, choć nie tak łatwa jak poprzednia trasa. Wybierając się na wycieczkę wokół Głębokiego powinniśmy liczyć się z tym, że po drodze możemy spotkać kilka nierówności. Nawierzchnia zmienia się w zależności od miejsca, w którym jesteśmy: raz jest to piach, zaraz potem dobrze udeptana ziemia. Mimo wszystko warto wybrać się w przejażdżkę wokół jeziora, w przerwie na odpoczynek można zatrzymać się na jednej z wielu polanek i podziwiać gładką taflę wody.

Arkonka_i_Glebokie

Arkonkę i Głębokie dzieli stosunkowo niewielka odległość, którą bez problemu można pokonać rowerem, dwie zaproponowane przez nas trasy można zatem połączyć w jedną dłuższą.

Szczecin – Stobno – Kołbaskowo – Szczecin

Szczecin_-_Kolbaskowo

Trasa dłuższa, co nie oznacza, że bardziej męcząca. Największe problemy może stanowić wyjazd ze Szczecina. Poza miastem przez większość czasu jedziemy po gładkiej (choć nie idealnej) nawierzchni.

Szczecin – Penkun

Szczecin_-_Penkun

Penkun leży nieopodal granicy polsko-niemieckiej. Będąc w malowniczym miasteczku można zobaczyć kilka ciekawych zabytków: zamek z XII w. oraz dwa kościoły z XIII i XIX w. Trasa, którą zaproponowaliśmy wydaje się być długa, warto zaznaczyć jednak, że przez większość czasu droga jest prosta, a nawierzchnia gładka.

Przygotowując artykuł korzystaliśmy z map: https://www.google.pl/maps

Zaprezentowane przez nas mapy stanowią materiał poglądowy, pamiętaj, że wybierając się na wycieczkę rowerową warto zaopatrzyć się w mapę lub nawigację – dzięki temu na pewno się nie zgubisz!