Opublikowany w

Naprawy powypadkowe

powypadku

Na polskich drogach każdego dnia mają miejsce wypadki z udziałem rowerzystów. Skąd to wiemy, mimo że nie mamy dostępu do oficjalnych statystyk czy policyjnych raportów? Najlepiej świadczy o tym liczba rowerów, które oddajecie nam do naprawy, a które uległy uszkodzeniu podczas kolizji drogowych.


Jako jeden z niewielu serwisów rowerowych w Szczecinie oferujemy naprawy powypadkowe. Na czym polegają nasze usługi?

- wydajemy ekspertyzy powypadkowe,
– regenerujemy podzespoły,
– kompletujemy brakujące części,
– naprawiamy, wymieniamy zużyte części

Cena za naprawy powypadkowe ustalana jest indywidualnie. Jeśli chcesz ją poznać przywieź rower do jednego z naszych serwisów lub skorzystaj z usługi mobilnego serwisu.

Mimo tego, że wielu z Was inwestuje w swój sprzęt naprawdę dużo pieniędzy warto pamiętać, że podczas kolizji i zaraz po niej to nie sprzęt jest najważniejszy, a osoby, które wzięły udział w wypadku. Poniżej przedstawiamy Wam krótki poradnik dla uczestników kolizji drogowych.

1. Przede wszystkim nie panikuj! Wypadki chodzą po ludziach, teraz najważniejsze jest Twoje zdrowie. Jeśli nie zagraża to Twojemu bezpieczeństwu ani bezpieczeństwu innych uczestników ruchu nie zrywaj się z miejsca, nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Szok i adrenalina mogą sprawić, że nie poczujesz bólu spowodowanego naprawdę poważnymi urazami.

2. Po tym, jak upewnisz się, że Twoje kości są całe i nie masz żadnych innych poważnych urazów sprawdź, co z pozostałymi uczestnikami wypadku. W razie potrzeby udziel im pierwszej pomocy i zadzwoń po służby ratownicze.

To, co zrobicie po tym, kiedy okaże się, że wszyscy są cali i zdrowi zależy tylko od Was.

Możecie zawiadomić policję, która dokona za Was wszystkich formalności

lub

sami sporządzić dokumentację fotograficzną miejsca i pojazdów, zanotować dane uczestników zdarzenia i świadków oraz spisać oświadczenie dla ubezpieczyciela.

My z całą pewnością polecamy wezwanie policji. Druga opcja może sprawdzić się w przypadku drobnych kolizji, kiedy jedna ze stron bierze na siebie całą winę i chce załatwić sprawę jak najszybciej.

Podczas kolizji, jak nigdy uświadamiamy sobie, jak ważną rzeczą jest ubezpieczenie dla rowerzystów, dlatego zachęcamy do tego, by chuchać na zimne i już dziś rozejrzeć się za jakąś korzystną opcją.