Jak odpowiednio dobrać kask rowerowy


Jak dobrać kask rowerowy?

Nie wiesz jaki rozmiar kasku kupić?

To proste, zmierz centymetrem krawieckim obwód głowy powyżej brwi. Wynik, który otrzymasz, to Twój rozmiar. Pamiętaj aby nie trzymać centymetra zbyt ciasno, ani też zbyt luźno.

Pamiętaj, że producenci proponują różną tzw rozmiarówkę. Przymierz kask zanim go kupisz. Kask nie może być luźny, ale też nie może za bardzo opinać głowy.

Kupując kask rowerowy, linię brwi można uznać za miarkę. Jeśli kask masz za nisko, czyli poniżej brwi, to będzie on przesłaniał Tobie drogę. Jeśli za wysoko, to podczas wypadku, nie zabezpieczy on Twojej głowy. Kask powinien znajdować się nieco nad brwiami. Pamiętaj, kask nie może uciskać głowy, a pasek pod brodą ma spowodować, że kask nie będzie się przesuwał.

Kaski rowerowe można podzielić na 3 grupy:

1. Kask rowerowy tzw. Orzeszek – kask przypomina kształtem łupkę orzecha i charakteryzuje się słabą wentylacją. Ma na celu chronić boki, przód i tył głowy.  Najczęściej kupowany jest przez osoby uprawiające sporty ekstremalne np. BMX.

kask-rowerowy-orzeszek-2

2. Kask rowerowy MTB – to kask wielofunkcyjny. Charakterystyczną cechą kasków MTB jest duża ilość otwory wentylacyjnych. Nadaje się do jazdy w terenie, ale również do jazdy rekreacyjnej.

kask-rowerowy-mtb-2

3. Kask rowerowy Full Face – przeznaczony jest dla rowerzystów uprawiających np. downhill. To kask, który ma na celu chronić obwód głowy oraz twarz.  Ryzyko wypadku podczas uprawiania sportów ekstremalnych jest duże, dlatego konstrukcja kasku jest dość mocna.

kask-rowerowy-full-face-2

Pamiętaj, że kasak jest po to, by w razie wypadku zmniejszyć ryzyko uszkodzenia głowy.

Nie posiadasz jeszcze kasku rowerowego?
Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie stacjonarnym:

bike-team
ul. Rozmarynowa 4 (Bezrzecze)
71-223 Szczecin
telefon: +48 797 824 130
mail: biuro@bike-team.pl

Godziny pracy:
pon-piąt: 14:00-18:00
sobota: 11:00-15:00
niedziela: nieczynne